Door Luke Sumpter

RQS Gelato Strains: Al Onze Verrukkelijke Gelato Genen in Detail

Gelato: The sweet treat that can't be beat

Met wiet is het vaak zo dat je het al ruikt voordat je het ziet. Als een van de lekkerst geurende planten ter wereld, produceert cannabis diverse terpenen die verantwoordelijk zijn voor herkenbare aroma's en overheerlijke smaken. Breeders hebben hierbij bepaalde terpenenprofielen gestimuleerd, zodat er een heel nieuw scala aan geuren is ontstaan. Gelato is een prachtvoorbeeld hiervan.

Gelato is in San Francisco tot leven gewekt en direct met open armen verwelkomd in het cannabiswereldje. Smaakpapillen werden daarbij op scherp gezet. De legendarische veredelaar en ontwerper van wereldberoemde cannabis-variëteiten Mr. Sherbinski smeedde de kruising middels Girl Scout Cookies en Sunset Sherbet. Deze twee soorten waren al geliefd om hun verfijnde fytochemicaliën, dus een combi van de twee kon alleen maar een welriekend succes worden.

Na het stabiliseren van de soort en diverse smaakonderzoeken concludeerde Sherbinski dat ze de passende naam Gelato moest krijgen. Dat is toevallig ook traditioneel Italiaans ijs. De smaak van zoet fruit en zoete room hebben dan ook veel weg van dit ijs.

Veel wietfans kennen de soort echter onder de naam Larry Bird, tevens een Amerikaanse basketballegende. Sherbinski en zijn team slingerden verschillende fenotypes van Gelato op de markt, waarbij fenotype 33 de meest gewilde bleek. Het toeval wil dat dit getal ook op de outfit van Larry Bird stond toen hij voor de Boston Celtics speelde.

Na het succes van Gelato maakten veel breeders gebruik van haar solide DNA om net zulke lekkere kruisingen te maken. Wij van Royal Queen Seeds hebben zelfs hybrides veredeld die misschien nog wel beter zijn dan de oorspronkelijke soorten. De volgende vier kwamen als favoriet uit de bus:

Wedding Gelato: Het Huwelijk Tussen Wedding Cake en Gelato

Wedding Gelato

Voor deze smakelijke soort combineerde ons team Gelato met nog zo'n overheerlijke variëteit: Wedding Cake. Uit deze fusie ontstond Wedding Gelato. Van deze soort ga je niet alleen kwijlen, maar ze is ook nog eens een van de allersterkste soorten op de markt. Haar wonderschone paarse toppen produceren 25% THC, naast veel caryofylleen, limoneen en humuleen.

Deze soort is indica-dominant en verwent je met een harmonieuze high. Je lichaam voelt daarbij zwaar ontspannen aan en je geest raakt geïnspireerd en creatief. Met een vaporizer proef je haar suikerzoete smaak vooral goed, waarbij het zeldzaam lekkere terpenen-profiel volledig tot zijn recht komt.

Wedding Gelato bereikt een gemiddelde hoogte en onder bijna alle omstandigheden beloont ze je met een aanzienlijk oogstgewicht. Binnenplanten worden maximaal 100cm hoog en maken in een rappe bloeiperiode van 8-9 weken 450–500g/m² aan. Buitenkwekers oogsten begin oktober tot 400g/plant.

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 weken
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Begin Oktober
Euforisch, Fysiek Ontspannend, Rustgevend, Stimulerend

Koop Wedding Gelato

Cookies Gelato: De Verrukkelijke Mix van Girl Scout Cookies en Gelato 33

Cookies Gelato

Cookies Gelato voegt de zoetprikkelende smaak van Gelato 33 samen met de suikerzoete smaken van de loeisterke Girl Scout Cookies - een nakomelinge van OG Kush. Stoners die gewend zijn aan het effect van THC gaan juist voor deze soort om weer eens een ouderwetse high te ervaren. Ze bestookt je dan ook met wel 28% THC. Na een flinke trek smelt de inhoud van je hersenpan. De ervaring is daarbij haast psychedelisch en houdt lang aan. Als je echt eens een spirituele achtbaan wilt beleven, verwerk haar dan in edibles en houd je vast!

Cookies Gelato streelt je verhemelte met de contrasterende, maar complementerende smaken van kandij, citrus en gronderigheid. Haar lange, polsdikke cola's zijn zwaar van de kleverige hars die uitpuilt van de terpenen die je hersenen opfrissen en energie toevoegen aan de ontspannende stone.

Deze soort maakt bovendien veel van die sterke cola's aan. Binnenplanten produceren met gemak 500–600g/m², terwijl buitenexemplaren 600-650g/plant kunnen opleveren. Haar oogsten zijn niet alleen bevredigend, je haalt ze ook snel binnen na een korte bloei van 8-9 weken.

Cookies Gelato
Girl Scout Cookie X Gelato 33
550 - 600 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 weken
THC: 28%
Sativa 50% Indica 50%
600-650 gr/plant
140-180 cm
Half Oktober
Fysiek Ontspannend, Gebalanceerd, Rustgevend

Koop Cookies Gelato

Green Gelato: Een Verfrissende Combo Tussen Thin Mint Girl Scout Cookies en Sunset Sherbet

Green Gelato

Ons team veredelde Green Gelato met Sunset Sherbet en Thin Mint Girl Scout Cookies. Onze breeders werden echt van hun sokken geblazen door de kracht en smaakexplosie van deze toppen. Toen ze weer enigszins bij de les waren, onderwierpen ze deze wiet aan een laboratoriumonderzoek. Daaruit bleek dat deze toppen maar liefst 27% THC bevatten, naast veel caryofylleen, limoneen en humuleen.

Green Gelato heeft een indica-dominant terpenen-profiel dat verantwoordelijk is voor een zalvende, fysieke ontspanning, waar je niet volledig plat van gaat. Omdat de high ook geraffineerde sativa-elementen bevat, blijven je hersenen prima werken en komen muziek en films heerlijk binnen.

Green Gelato levert binnen een oogstgewicht op van 500–700g/m². Je kunt je oogst aanzienlijk verhogen als je meerdere planten kweekt middels een SOG of ScrOG. Buitenplanten in de volle grond maken gretig gebruik van de ruimte en leveren maar liefst 800g/plant op. Je oogst daarbij begin oktober.

Green Gelato
Sunset Sherbet x Thin Mint Girl Scout Cookies
500 - 700 gr/m²
80 - 120 cm
8 - 10 weken
THC: 27%
Sativa 45% Indica 55%
800 gr/plant
150 - 200 cm
Begin Oktober
Fysiek Ontspannend, Helder

Koop Green Gelato

Green Gelato Automatic: Green Gelato Ontmoet Cookies Auto

Green Gelato Auto

We waren zo tevreden over Green Gelato dat we het gevoel hadden dat er meer in zat. En zo kwam ons team op het idee om van deze soort ook een makkelijk te kweken autoflowering versie te maken. Een geschenk voor beginners, want de genen van Green Gelato Automatic zijn robuust en goed bestand tegen een beginnersfoutje. Ze veert snel weer op na een foutje en van ongedierte en ziekteverwekkers trekt ze zich niets aan.

Met 24% THC prijkt Green Gelato Automatic hoog op de lijst van sterke autoflowers. Na enkele trekken van deze sativa-dominante tante grijp je meteen naar je gitaar of schilderskwast, omdat je barst van de creatieve energie. Haar verfijnde gronderige en zoete smaak maakt haar direct je favoriete soort.

Deze soort wordt daarbij 70-120cm hoog. Wil je onder de radar blijven, dan kun je haar toppen en trainen.

Green Gelato Auto
Green Gelato x Cookies Auto
375 - 450 gr/m2
70-120
7 - 8 weken
THC: 24 %
Sativa 55% Indica 40% Ruderalis 5%
100-175 gr/plant
100 - 120 cm
9-10 weken na ontkiemen
Fysiek Ontspannend, Helder

Koop Green Gelato Auto

Cookies Gelato Automatic: de suikerzoete nakomeling van Cookies Gelato en Big Skunk Auto

Cookies Gelato Automatic

Cookies Gelato Automatic bezit de beste eigenschappen van Gelato, maar dan als een kleinere en snel groeiende soort. Onze breeders kruisten Cookies Gelato met Big Skunk Auto om deze indica-dominante hybride te maken. En dat is goed gelukt, want dit is een van de allersterkste autoflowers op de markt!

De compacte cola's en donkerpaarse tinten geven haar een onschuldig uiterlijk, maar de fytochemicaliën in deze wiet vertellen een heel ander verhaal. Met 23% THC presteert Cookies Gelato Automatic beter dan veel traditionele, sterke fotoperiode soorten als het om de sterkte gaat. Na enkele trekken voel je al een euforisch effect in je bol en een zware stone in je lijf. De smaken van cookies, aarde, fruit en honing dragen aan deze prettige ervaring bij.

Maar dat is nog niet alles: Cookies Gelato Auto presteert ook heel goed in je tuin of kweekruimte. Binnen bereiken de planten een hoogte van 140cm en produceren ze een opbrengst van 450–500g/m². Buiten krijg je ook wietplanten van 140cm hoog, maar die trakteren je op een oogstgewicht van 90-140g/plant. Je kunt 10-12 weken na het kiemen van de wietzaadjes al oogsten.

Cookies Gelato Auto
Cookies Gelato x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 weken
THC: 23%
Sativa 20%, 75% Indica, 5% Ruderalis
90 - 140 gr/plant
60-140cm
10-12 weken na ontkiemen
Creatief, Gebalanceerd

Koop Cookies Gelato Auto

Blue Gelato: de fruitige nakomeling van Blueberry, Thin Mint Girl Scout Cookies en Sunset Sherbet

Blue Gelato

Blue Gelato stamt van drie titanen uit de cannabiswereld af. Allereerst benutten onze breeders de ouders van de originele Gelato: Thin Mint Girl Scout Cookies en Sunset Sherbet. Vervolgens voegden ze Blueberry toe, een heuse klassieker met ongelooflijk veel zoete terpenen. De combinatie van deze genen resulteerde in een indica-dominante hybride die een typische indica-groei laat zien.

Deze plant produceert compacte, kegelvormige cola's met prachtige lichtgroene tinten. Tijdens de bloei ontwikkelen de trichomen op de toppen maar liefst 23% THC en een heerlijke hoeveelheid terpenen die de geuren van aarde en diesel uitstralen. Doe deze wiet in je joint of bong en reken op een gebalanceerde high, bestaande uit een lichamelijke stone en een verkwikkend effect op je geest.

Vergeleken met andere wietplanten is de bloei van Blue Gelato redelijk kort. Daarmee is ze een goede optie voor telers in gebieden met korte zomers. Binnen bereikt deze strain een hoogte van 80-130cm en na een bloei van 9-10 weken oogst je ongeveer 550–600g/m². Als je liever buiten teelt, bereiken je planten een hoogte van 200cm. In oktober kun je je verheugen op een opbrengst van tot wel 600g/plant.

Blue Gelato
Blueberry x Thin Mint Girl Scout Cookies x Sunset Sherbert
550 - 600 gr/m2
80 - 130 cm
9 - 10 weken
THC: 23%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 600 gr/plant
150 - 200 cm
Oktober
Fysiek Ontspannend, Gebalanceerd, Stimulerend

Koop Blue Gelato

BEN JE 18 JAAR OF OUDER?

De inhoud van RoyalQueenSeeds.nl is alleen geschikt voor volwassenen met de wettelijk geldende volwassen leeftijd.

Wees er zeker van dat je de wet kent van het land waar je woont.

Door op ENTER te klikken, bevestig
je dat je
18 jaar of ouder bent.